Coronavirus (COVID-19) Dönemi Hakkında Bilgilendirme

Boğaziçi Üniversitesi yetkili kurulları Coronavirus (COVID-19) salgını ile alakalı ulusal ve uluslararası gelişmeleri yakinen ve dikkatle takip etmektedir. Üniversite yönetimi olarak önceliğimiz öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin sağlığı ve güvenliğidir.

T.C. Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, YÖK ve diğer yetkili kamu kurumlarından gelen bilgiler ve alınan önlemler doğrultusunda sizleri bu sayfa üstünden düzenli olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Aşağıda ana başlıklar halinde verilen duyuruların detaylarına sol menüden ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri

Kampüslerimizdeki tüm eğitim ve öğretim faaliyetleri 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacaktır. Uzaktan eğitime geçiş ile alakalı duyuruya şuradan ulaşabilirsiniz. Bahar döneminde uygulanacak not sistemi ile alakalı duyuruya şuradan, sizden gelen sorulara verilen cevapları da buradan inceleyebilirsiniz. Uzaktan eğitim ile alakalı yeni web sitemiz de şu adreste faaliyete geçmiştir.

Erasmus+ ve Değişim Programları

Erasmus+ ve Değişim programları kapsamında olup yurt dışından gelecek öğrencilerin 6 Nisan 2020 Pazartesi itibariyle derslere başlayabilmesi için 14 günlük evde kalma (tedbiri izolasyon) sürecini dikkate alarak dönüşlerini planlamaları gerekmektedir.

Akademik Toplantılar, Sosyal, Kültürel ve Diğer Kampüs Etkinlikleri

Üniversitemiz mekanlarında yapılacak olan tüm etkinlikler durdurulmuştur. Konferans, sempozyum vb. akademik etkinlikler yanında öğrenci kulüplerinin toplu etkinlikleri ile kampüslerimize ziyaret içeren lise, lisansüstü vb. tanıtım faaliyetleri de bu kapsamdadır.

Seyahatler

Tüm personelin akademik veya şahsi sebeplerle yurt dışına çıkışları durdurulmuştur.

Öğrencilerin üniversite faaliyetleriyle ilgili olmak üzere tüm yurt dışı seyahatleri iptal edilmiştir.

Hali hazırda yurt dışından dönen tüm öğrenci, akademik ve idari personelimizin 14 gün süre ile evde kalmaları (tedbiri izolasyon) gerekmektedir.

Yurt, Yemekhane, Kütüphane, Ulaşım ve Diğer Kampüs Hizmetleri

Yurtlarda kalan öğrencilerimizin evlerine gitmeleri kuvvetle tavsiye edilir. Sadece evlerine gidemeyecek durumdaki öğrencilerimiz için yurtlar açık olacaktır.

Zorunlu ara tatil döneminde yurtta kalmayan öğrencilerden kalmadıkları süre boyunca yurt ücreti alınmayacaktır.

Yemekhanelerde yemek servisi devam edecektir (Hisar Kampüs yemekhanesi hariç).

Kütüphane 21 Mart 2020 Cumartesi gününden itibaren hafta sonları kapalı olacak, hafta içi ise saat 10:00-13:00 arası sadece kitap alıp verme işlemleri için açık kalacaktır. Ödünç alınan kitapların geri getirilmesi ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Gecikme cezası uygulanmayacaktır.

Uçaksavar açık saha dışındak tüm spor alanları ve tesisleri kapalı olacaktır.

Üniversite Mediko Sosyal Merkezi (Revir) açıktır.

Mekikler 30 Mayıs'a kadar sadece Kandilli ve Sarıtepe Kampüs'lerine çalışacaktır. Engelli öğrenci/personel mekiklerimiz devam etmektedir.

BİM'e bağlı laboratuvarlar 8:30-17:00 saatleri arasında açık bulunacaktır.

Kuzey ve Güney Kampüs ibadethaneleri 6:00-21:00 saatleri arasında açık bulunacaktır. Yurtlardaki ibadethanelerde değişiklik yoktur.

Koronavirüs Bilgilendirme ve Uygulama Komisyonu Kararları

Tarih 16.03.2020, Sayı 2020/1